Saveti

Zašto je pšenica (Triticum spp.) tako bitna za našu ishranu

01.01.1970.

SVE O PŠENICI Zašto je pšenica (Triticum spp.) jedna od najviše korišćenih biljaka u našoj ishrani? Kako nam pomaže pri varenju i kako sprečava rak debelog creva? Pšenica (Triticum spp.) je žitarica koja se najviše koristi u ishrani ljudi. Pšenica spada…

Detaljnije

Kako Anis (Pimpinella anisum) ili Komorač utiče na naše zdravlje?

01.01.1970.

ANIS ZA ZDRAVLJE Kako anis utiče na naše celokupno zdravlje i na koje poremećaje ogranizma najbolje utiče? Kako utiče na nivo šećera u krvi? Anis (Pimpinella anisum) ili slatki komorač je biljka koja pripada porodici Apiaceae kojoj između ostalog pripadaju…

Detaljnije

Kako kajsije (Prunus armeniaca L.) poboljšavaju naše zdravlje

01.01.1970.

KAJSIJE ZA ZDRAVLJE Kajsije (Prunus armeniaca L.) kao rešenje za zdravstvene probleme - poboljšavaju vid i eliminišu efekat slobodnih radikala. Kajsije u službi zdravlja Kajsija (Prunus armeniaca L.) jedna je od najznačajnijih i najomiljenijih voća na…

Detaljnije

Kako nastaje ciroza jetre - uzroci ciroze jetre

01.01.1970.

CIROZA Razlozi zašto i kako nastaje ciroza jetre. Koji su glavni uzroci ciroze jetre i na šta treba paziti kada je jetra u pitanju Ciroza jetre nastaje tako što bolest oštećuje vašu jetru na način da stvara ožiljke u jetri koji polako zamenjuju zdravo…

Detaljnije

Hrana za autoimune bolesti - AIP protokol i paleo dijeta

01.01.1970.

ANTIIMFLAMATORNA HRANA Šta se preporučuje kao dobra hrana za autoimune bolesti a šta ne. Šta je AIP dijeta i kako paleo ishrana može da pomogne kod autoimunih bolesti Autoimune bolesti su brojni poremećaji koji nastaju kao posledica gubitka imunološke…

Detaljnije

Ciste jetre - kako se leče ciste u jetri prirodnim putem

01.01.1970.

CISTE JETRE I prirodni lek za ciste jetre koji može da ukloni ciste u jetri prirodnim putem su BioLiver kapi za jetru Ciste u jetri su abnormalne skupine tkiva u jetri koje mogu da sadrže tečnost ili čvrstu masu ćelija. Obično, ciste jetre ne izazivaju…

Detaljnije

Macina trava (Marrubium vulgare) - prirodni lek za neplodnost

01.01.1970.

MACINA TRAVA Kako macina trava (Marrubium vulgare) utiče na ženske probleme, jetru i plodnost? Da li ova lekovita biljka može da leči dijabetes? Macina trava (Marrubium vulgare) je vrlo rasprostranjena biljka ima nekoliko desetaka imena, a poznata je…

Detaljnije

Kako eukaliptus (Eucalyptus) pomaže našem respiratornom sistemu?

01.01.1970.

EUKALIPTUS ZA INHALACIJU Eukaliptus (Eucalyptus) - biljka za pluća i protok kiseonika.  Kako i zašto ova biljka pozitivno utiče na naš disajni sistem? Eukaliptus (Eucalyptus) je rod drvenastih biljaka koji obuhvaća oko 700 vrsta zimzelenog drveća. Drvo…

Detaljnije

Kako iđirot (Acorus calamus) utiče na naše zdravlje?

01.01.1970.

VODENI BOŽUR ZA ZDRAVLJE Iđirot (Acorus calamus) – dokazuje snagu bilja svojim lekovitim svojstvima. Leči anginu, želudac, poboljšava varanje i celokupno zdravlje. Iđirot (Acorus calamus), u narodu poznat i pod nazivima ”temišvarka” ili ”vodeni božur”,…

Detaljnije

Sremuš ili medveđi luk (Allium ursinum) - biljka sa puno lekovitih svojstava

01.01.1970.

MEDVEĐI LUK Sremuš ili medveđi luk (Allium ursinum) kao biljka sa jakim lekovitim dejstvom. Kako medveđi luk deluje na ceo organizam? Biljka sremuš (Allium ursinum), medveđi luk ili divlji beli luk je 1992. godine proglašena je za lekovitu biljku godine…

Detaljnije